همه دسته بندی ها
EN

صفحه اصلی> رسانه

تامین کننده عامل عایق روغن: بهترین ها را کجا پیدا کنیم؟

زمان: 2024-02-23 بازدید : 32

از فوریه 2024، تولیدکنندگان عمده مواد دافع روغن کاغذی، تولید و فروش محصولات دافع روغن کاغذی حاوی فلوئور را متوقف کرده اند، که نشان دهنده خروج محصولات شیمیایی فلوئوردار از بازار دافع روغن کاغذی است. در این مقطع، این مقاله با هدف بررسی تاریخچه محصولات دافع روغن تولید شده توسط شرکت های بزرگ، به عنوان مرجعی برای بازار آینده می باشد.

 

تکنیک های اولیه برای مقاومت در برابر روغن:

گریس-کاغذ اثبات در اوایل سال 1896 اختراع شد، زیرا کاغذ معمولی به تنهایی نمی تواند در برابر روغن مقاومت کند. برای دستیابی به مقاومت در برابر روغن، معمولاً از تکنیک های مختلفی استفاده می شود. این شامل کلندری سنگین برای افزایش تراکم کاغذ و اعمال یک لایه موم (اسید استئاریک) روی سطح کاغذ است. گاهی اوقات برای جلوگیری از نفوذ روغن از تصفیه اسید سولفوریک نیز استفاده می شود. با این حال، این روش‌ها کاملاً مؤثر نیستند، زیرا نفت همچنان می‌تواند از طریق آن نفوذ کند.

عمده فروشی عامل عایق روغن با کارایی بالا

استفاده پیشگام 3M از مواد شیمیایی فلوئوردار:

شرکت 3Mrporation پیشگام مواد دافع روغن کاغذ فلوئوردار است. در اوایل دهه 1980، 3M بر اساس یک اصل تکنولوژیکی کاملاً متفاوت، روش‌های دافع روغن کاغذی را توسعه و به بازار معرفی کرد. این تیمارها با استفاده از خواص فلوئور برای کاهش کشش سطحی، کشش سطحی کاغذ را به حدود 20 کاهش داد و مقاومت روغن را به کاغذ داد. علاوه بر این، روش آزمایش مبتنی بر کشش سطحی آنها، کیت تست، به استانداردی برای صنعت خمیر و کاغذ آمریکا (TAPPI) تبدیل شد.

قبل از سال 2000، 3M Corporation بر بازار کاغذهای دافع روغن تسلط داشتt با بیش از 80 درصد سهم بازار آن‌ها مدل‌های مختلفی از محصولات، از جمله FC-805، FC-807، FC-809، FC-845، FC-850، FC-886 و غیره را ارائه کردند. با این حال، در حدود سال 2000، به دلیل نگرانی در مورد سولفونات پرفلوروکتان (PFOS) تولید شده در فرآیند فلوراسیون الکتروشیمیایی (ECF)، 3M فعالانه از بازار خارج شد.

 

رقابت و نوآوری:

برخلاف فرآیند ECF شرکت 3M، شرکت‌های شیمیایی فلوئوردار مانند Dupont عمدتاً از فرآیند تلومریزاسیون استفاده می‌کنند که محصول میانی PFOS را تولید نمی‌کند. در نتیجه، بازار وارد دوره رقابت شدید بین بازیگران مختلف شد. Dupont خود را معرفی کردoمحصول مقاوم در برابر il مدل هایی، از جمله Zonyl™ NF، Zonyl™ 8868، Zonyl™ 9464، و غیره.

 

آتوفینا، یک شرکت فرانسوی، محصولات گریس‌دفع Forapele™ 321 و Forapele™ 325 را معرفی کرد که شهرت قابل توجهی در بازار به دست آورد. به ویژه، F-321، یک محصول ستاره در صنعت قالب گیری خمیر چین، پایه و اساس توسعه و استانداردهای صنعتی بخش قالب گیری کاغذ را ایجاد کرد. این محصول نقش مهمی در شکل دادن به استانداردهای صنعتی ذکر شده در GB18006.1-1999 برای ظروف غذاخوری زیست تخریب پذیر یکبار مصرف، به ویژه استاندارد روغن مقاوم در برابر حرارت، ایفا کرد.

 

توسعه اولیه صنعت بسته بندی کاغذی-پلاستیکی عمدتاً با حذف تدریجی پلاستیک های فوم سفید در بخش راه آهن انجام شد. این محصولات با صادرات قابل توجهی به بازارهایی مانند ایالات متحده، ژاپن و استرالیا شتاب بیشتری به دست آوردند. رویدادهای مهمی مانند نمایشگاه Aichi در ژاپن و بازی های المپیک 2000 در استرالیا نقش کاتالیزوری در ترویج توسعه صنعت کاغذ پلاستیک ایفا کردند.

 

تامین کننده عامل ضد آب و ضد روغن


انتقال به C6 محصولات:

با توجه به نیروهای بازار، به ویژه نگرانی‌ها و دعاوی مربوط به PFOA، شرکت‌ها در حال انتقال از محصولات نسل اول C8 به محصولات کربن شش هستند. DuPont همچنین نسل جدیدی از محصولات C6 مانند Capstone™ P-620 و P-623 را معرفی کرده است که عملکرد آنها در مقایسه با محصولات کربن هشت به طور قابل توجهی کاهش یافته است. واکنش بازار ایده آل نبوده است، عمدتاً به این دلیل که به دلیل تأثیر حادثه اسید پرفلوئورواکتانوئیک (PFOA)، DuPont به تدریج از بازار محلول های چربی گریز کاغذ خارج شده است.

 

شرکت های شیمیایی تخصصی کاغذ سنتی نیز بیکار نمی مانند. آنها به طور متوالی محصولات ضد روغن پیشرفته را روانه بازار کرده اند. Ciba-Geigy به عنوان یک غول در صنایع شیمیایی تخصصی کاغذ، محصولاتی مانند Lodyne P-201، P-208E، P-504، 514، Lodyne-2000، 2010 و 2020 را معرفی کرده و جایگاه خود را در بازار قالب گیری خمیر کاغذ Lodyne-2020 یک محصول عالی است، با بالاترین راندمان فلوئور در بین تمام محصولات، به این معنی که با کمترین مقدار عناصر فلوئور استفاده شده، به حداکثر دافع روغن دست می یابد.

 

دافع آب روغن بسته بندی مواد غذایی عمده فروشی


ظهور شرکت های ژاپنی:

شرکت شیمیایی فلوئور ژاپنی Asahi Glass Co., Ltd. (AGC) نیز مواد دفع کننده روغن را معرفی کرده است، از جمله مدل هایی مانند AG-530، AG-550 و مدل های بعدی مانند AGE-060 و AGE-860.


یکی دیگر از شرکت‌های شیمیایی فلورین ژاپنی، صنایع دایکین، مدل‌های عامل مقاوم در برابر روغن، از جمله TG-410، TG-810، و مدل‌های بعدی مانند TG-8811 و TG-8111 را معرفی کرده است. محصولات این دو شرکت ژاپنی به خصوصC6 محصولات، به سرعت شکاف بازار را که شرکت های اروپایی و آمریکایی مانند DuPont به تدریج از بازار خارج می شوند، پر کرده اند.

 

این مقاله خلاصه‌ای از محصولات این شرکت‌ها و همچنین مروری بر یک دوره ارائه می‌کند. هر زمان که با محصولات این شرکت‌های مشهور جهانی روبرو می‌شوم، من نیز از روی کنجکاوی تحقیقاتی انجام می‌دادم. از آنجایی که همه این محصولات برای تایید FDA درخواست داده اند، ساختار شیمیایی آنها را می توان از داده های در دسترس عموم فهمید. در مواجهه با طرح‌های شیمیایی پیچیده‌ای که توسط این شرکت‌ها ایجاد شده‌اند، نمی‌توان صادقانه مفاهیم شیمیایی مبتکرانه دانشمندان را تحسین کرد و به آنها احترام گذاشت. شاید این مستقیم ترین مثال از این باشد که چگونه فناوری زندگی را تغییر می دهد.

 

چشم انداز آینده و نوآوری:

در حالی که با پنجره زمان برای حذف تدریجی مواد دافع روغن حاوی فلوئور روبرو هستیم، چگونگی رفع و رفع نیازهای این بازار توسط محصولات جدید نیز تلاش مداوم شرکت های شیمیایی مختلف است. Ningbo Chem-plus New Material محصول دافع روغن بدون فلوئور از زمان راه اندازی آن در بازار به رسمیت شناخته شده است. بدون فلوئور است، استانداردهای عملکرد را برآورده می کند و استفاده از آن آسان است. امیدواریم بتوانیم با همکاران در این صنعت برای ارتقای توسعه بازار همکاری کنیم.

در پایان، من می خواهم نقل قولی از مخترع خودرو، کارل بنز، قرض بگیرم:

"فرآیند اختراع به خودی خود هزار بار شگفت انگیزتر از نتیجه اختراع است."

دافع آب روغن فلوئور با کیفیت بالا